Mapa - Vlcie Udolie
Poľovnícke združenie
PZ Vlčie údolie
Soboš 30
090 42 Okrúhle
IČO: 42 339 430

borinkaa

Novinky a príbehy

Poľovníci stavajú nové posedy

V posledných rokoch vyrástlo v poľovných revíroch množstvo nových posedov. Zaujímalo nás, aký účel plnia a prečo ich v lesoch pribúda. Tajomník PZ Ondava Duplín Mgr. Štefan Perát vysvetlil, že v prvom rade slúžia na pozorovanie zveri, nerušené sledovanie jej zdravotného stavu, vitality, počtu.

František Ševc sa dožíva 70-ky

sevcV apríli oslávil okrúhle 70-te narodeniny náš poľovník František Ševc.

 

 

"Vydarená poľovačka"

___big_27_1_2104_09724.04.2014

     V polovici 80-tych rokoch minulého storočia bol stav množstva vlkov v predošlom revíri neúnosný. Útočili na stáda a zabíjali ovce. Preto na základe odporúčaní miestnych poľovníkov sa uskutočnila spoločná poľovačka na tieto krásne predátory. Prinášame článok, ktorý bol k tejto príležitosti zverejnený v lokálnom periodiku.

Majitelia stád poškodení útokom vlka

vlky a ovce16.04.2014

Už odpradávna, ako ľudia začali domestikovať prvé divo žijúce zveri a využíať ich na získavanie potravy či pomoc pri namáhavej práci, sa pastieri a chovatelia stretávali s problémom, ktorý im robí vrásky na čele dodnes. A tým sú predátori poľujúci na ich stáda. Jedným z nich je aj vlk, ktorý sa vyskytuje aj na našom území. Čo môžu slovenskí pastieri podniknúť, ak vlk zaútočil na ich domáce zvieratá? Majú nejaký nárok na náhradu škody? Nielen na tieto otázky nájdete odpovede v článku na stránke Enviroportal.

Projekt monitorovania vlkov

vlky13.04.2014

Podľa ochranárov žije na slovenskom územi až 1500 vlkov. Je to pekné číslo, ale je naozaj pravdivé? Oficiálne poľovnícke štatisktiky tvrdia niečo úplne iné... Vraj je ich až 10 násobne menej. Tieto čísla sú naozaj desivé. Preto aj vznikol projekt Miznúca divočina, ktorý si dal za úlohu monitorovať vlka v lesoch východného Slovenska a poskytúť spoločnosti reálny pohľad na život týchto nádherných predátorov. Viac o tomto projekte i o možnosti poskytnutia dobrovoľnej pomoci autorom nájdete na stránke Čergovfilm.

Ovce a sms

___big_27_1_2104_097 copy08.04.2014

Znie to neuveriteľne, ale technologický pokrok je už tak ďaleko,že aj ovce budú môcť SMS-kovať s ľudmi. Že je to nemožné? Vo Švajčiarsku nie. Prečítajte si viac o tomto bizarnom a naozaj zaujímavom nápade biológa Jean-Marca Laundryho.